Golijada u Tel Avivu, Basel prošao dalje

Liga prvaka, 3. pretkolo, uzvrat

Nogometaši Basela uspjeli su ostati neporaženi u Tel Avivu te tako izboriti prolaz u četvrto pretkolo Lige prvaka.

Švicarski prvak slavio je prije sedam dana s minimalnih 1:0, a u Tel Avivu je već u petoj minuti postigao važan pogodak. Schar je iz penala doveo Basel  u vodstvo.

Salah je u 21. minuti udvostručio prednost gostiju, a kada je Diaz u 32. minuti zabio pretpostavljalo se da je sve gotovo.

Međutim, strijelac vodećeg gola Schar autogolom u 34. minuti vraća Maccabiju nadu, a nekoliko minuta kasnije Zehavi pogađa za 2:3. Radi je u 55. minuti donio poravnanje Maccabiju, kome su sada nedostajala dva gola da prođe dalje.

Ipak, ostalo je 3:3 i Basel s ukupnih 4:3 ide dalje. Potpuno zasluženo.

Liga prvaka, treće pretkolo, uzvrat:

Maccabi - Basel 3:3 (Schar 33 - ag, Zehavi 37, Radi 55/ Schar 5 - penal, Salah 21, Diaz 32)