GOŠK na krilima Ramića do preokreta protiv Čapljine
GOŠK na otvaranju sezone dočekuje Željezničar

Gradski derbi pripao premijerligašu

Samir Mlaćo, foto: S. Mlaćo

NK GOŠK je na najbolji mogući način  okončao pripreme za novu sezonu Premijer lige. Premijerligaš iz Gabele savladao je u gradskom derbiju federalnog prvoligaša Čapljinu sa 4:1.

Jović je u prvom ozbiljnijem napadu doveo Čapljinu u vodstvo, a 'gosti' su se zatim odlučili na strogu defanzivu, što je svakako spriječavalo izabranike Feđe Dudića da dođu u ozbiljnu priliku.

U 21. minuti Đajić pogađa za poravnjanje, te je ovo ujedno bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Samo pet minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno GOŠK-u za novi pogodak. Sa 11 metara siguran je bio Ramić, a u 65. minuti Grvala povisuje na 3:1.

Konačnih 4:1 postavio je svojim drugim pogotkom Mirsad Ramić petnaest minuta prije kraja.