Gradina ubjedljiva na svom parketu protiv Turbine

A-1 liga, 16. kolo

S. Mlaćo

U 16. kolu A-1 lige naše zemlje sinoć su u Srebreniku snage odmjerili Gradina i Turbina iz Jablanice, a domaći su slavili sa ubjedljivih 105:77 (30:14, 24:21, 25:31, 26:11).

Tim iz Srebrenika je u prošlom kolu poražen od Burcha, dok je Turbina pomalo iznenađujuće savladala lidera Vogošću.

Gradina je sjajno otvorila susret te već nakon prvog perioda igre imala vodstvo 30:14. U drugoj četvrtini gosti se ne predaju, ali se na pauzu odlazi pri rezultatu 54:35.

U drugom poluvremenu nije bilo neizvjesno, a gosti treću četvrtinu dobijaju rezultatom 31:25. Gradina se ponovo razigrala u posljednjem periodu meča, te slavila 26:11, za konačnih 105:77.

Kod Gradina se istakao Remzudin Hasić sa 22 poena, dok je Ademir Lasetović dodao 19, a Miodrag Tanasilović 18. U redovima poražene momčadi bolji od ostalih bio je Nedim Đelmo sa 29 postignutih poena.

KK Gradina Srebrenik - KK Turbina 105:77 (30:14, 24:21, 25:31, 26:11)