Atletico nezaustavljivo gazi prema tituli

Nova pobjeda Jorgandžija

Atletico Madrid je stigao do izuzetno važne pobjede na teškom gostovanju u Granadi (2:1).

Atletico je prošlo kolo odigrao neriješeno s Celtom, pa je tim Diega Simeonea po svaku cijenu želio slaviti u Granadi i uz malo sreće, Jorgandžije su danas stigle do 17. pobjede u 21. ligaškom meču.

Poveli su u 63. minuti golom Llorentea, ali je odgovor Granade stigao za tri minute, nakon gola Herrere.

Ipak, Atletico nije posustao, a u 75. minuti Correa na asistenciju Llorentea donosi pobjedu gostima iz Madrida.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Atletico je trenutno lider s 54 boda, dok Real Madrid ima osam bodova manje, ali i utakmicu više od Atletica. Barcelona je trećeplasirana s 43 boda.