Granada bolja od Elchea, remi Espanyola i Levantea

Primera

Teme:

Samo jedan gol postignut je u prve dvije utakmice subotnjeg programa 29. kola španske Primere.

Granada je pred svojim navijačima stigla do desete prvenstvene pobjede i to nad neugodnim Elcheom. Gol odluke postigao je Brahimi u 63. minuti.

Kod gostiju je u 71. minuti zbog dva žuta kartona isključen Rumun Sapunaru, a Fran Rico nije uspio da realizuje penal za 2:0.

U drugom duelu Espanyol je ugostio Levante. Okršaj klubova iz sredine tabele okončan je podjelom bodova (0:0), a i u ovom duelu bilo je isključenja. U 88. minuti rezervista Victor je dobio direktan crveni karton.

Od 20 sati sastaju se Valladolid i Rayo Vallecano, a od 22 sata Athletic će ugostiti Getafe.