Griezmann Atletico izjednačio s vodećom Barcom
Franacuski napadač je s bijele tačke u nastavku meča donio Madriđanima važnu pobjedu

La Liga

U 17. kolu španske La Lige Atletico Madrid je ugostio Espanyol, a na kraju je slavio minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

Nije to bila utakmica koja je ponudila pretjerana uzbuđenja i ljepotu, no sasvim dovoljna Atleticu da osvoji nova tri boda.

Na poluvremenu se otišlo kod 0:0, da bi Madriđani tek u nastavku uspjeli da dođu do gola. U 56. minuti je Granero napravio prekršaj, sudija uz pomoć VAR-a pokazao na bijelu tačku, a Antoine Griezmann je neumoljiv.

Atletico se sada izjednačio s vodećom Barcom, ali Katalonci imaju utakmicu manje, pošto večeras dočekuju Celtu.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Što se Espanyola tiče, ima šest uzastopnih poraza i svega 21 bod, a to je dovoljno tek za 12. mjesto.