Ahmedhodžić strijelac za Malme

Protiv Hackena

H. Zilić

U toku je duel drugog kola Allsvenskan lige.

Ekipa Malmea vodi sa 0:2 protiv Hackena u utakmici gdje su favoriti, a čini se da će bez problema opravdati tu ulogu.

Gosti su sjano otvorili meč i u devetoj minuti zatresli mrežu Hackena. Christiansen je asistirao, a pogodak je postigao naš Anel AHmedhodžić. Za našeg reprezentativca je to bio i prvi pogodak u sezoni.

Nakon toga Malme je nastavio s ofanzivom, što se isplatilo u 20. minuti kada je Rieks pogodio za 0:2.

Malme je u prvom kolu nove sezone u uzbudljivoj utakmici savladao Hammarbya sa 3:2, dok je Hacken poražen od Halmstadta rezultatom 1:0.

Interesantno, ako na snazi ostanu ovakvi rezultati trenutno u drugom kolu, Malme će biti lider, a Hacken fenjeraš na tabeli nakon uvodna dva kola.