Hadžić sa Zaragozom kreirao veliki preokret

Doigravanje za Primeru

Fudbaleri Zaragoze savladali su danas kao gosti Gironu s 4:1, te su se plasirali u finale doigravanja za Primeru.

Girona je u ovaj meč ušla kao veliki favorit za prolaz dalje. Imali su prednost od 3:0 iz prvog meča, ali je Zaragoza sjajnom igrom stigla do velikog preokreta.

Poveli su nakon 19. minuta igre. Willian je pogodio s penala, da bi isti igrač u 34. minuti povećao na 2:0. Prednost iz prvog meča anulirao je Cabrera pogotkom za 3:0 u 44. minuti.

Gosti su u 67. minuti preko Fernandeza uspjeli da postignu i četvrti gol (4:0), da bi domaći nadu vratili pogotkom Adaya šest minuta kasnije za 4:1.

Ipak, do kraja je ostalo 4:1, te je Zaragoza ostvarila plasman u finale doigravanja, gdje ih čeka duel s Las Palmasom.

Bh. fudbaler Eldin Hadžić odigrao je kompletan meč za Zaragozu.

Polufinale doigravanja:

Potražite više informacija na temu La Liga:

Girona - Zaragoza 1:4 (Aday 73' / Willian 19'p, 34', Cabrera 44', Fernandez 67')