Prodaja mladih zvijezda u januaru?
Hajduku se dešava neizbježno, milioni su igri, a titula zbog svega ostaje samo san!
Splitski Hajduk dobio je brojne ponude za svoje fudbalere. Neke od njih su veoma primamljive i splitski klub neće imati izbora nego da napravi transfere koji bi na kraju mogli utjecati na borbu za titulu prvaka.
Igrači Hajduka privlače ogroman interes od klubova širom Europe. Dosta je mladih fudbalera koji bi već u januaru mogli promijeniti sredinu, jer splitski tim neće moći da odbije ponude koje stižu.
Milionski iznosi kojima se kuca na vrata Poljuda definitivno su izazov za Splićane. U slučaju prodaje većine to bi moglo značajno utjecati u borbi za titulu prvaka Hrvatske, koju Hajduk čeka još od 2005. godine.
Amerikanac Rokas Pukštas (21) mogao bi donijeti najviše novca na Poljud. Za njega se raspituju klubovi iz Serie A i Bundeslige, a mladi veznjak bi Hajduku mogao donijeti cifru od osam miliona eura.
Veoma blizu odlaska je i mladi stoper Branimir Mlačić. Inter ne odustaje od potpisa ovog fudbalera i spreman je izdvojiti pet miliona eura za usluge ovog 18-godišnjaka.
Ni tu nije kraj potencijalnim odlascima s Poljuda u zimskom prelaznom roku. Još dvojica igrača mogla bi sreću potražiti negdje drugo.
Oglasi
Ogroman interes vlada za Šimuna Hrgovića i Niku Sigura. Neće biti iznenađenje ako i oni napuste Poljud.
Ukrajinski Shakhtar je spreman kupiti Hrgovića. 21-godišnji lijevi bek donosi cifru od tri miliona eura.
Ovaj transfer je i najbliži realizaciji. Sve završava legendarni Vatreni Darijo Srna.
Također, na izlaznim vratima je Niko Sigur. Kanađanina žele brojni klubovi širom Europe, a cijena iznosi između četiri i pet miliona eura.
Oglasi
Ogroman novac je za Hajduk u igri. Nema dileme da su ponude primamljive i ostaje nam da vidimo šta će Splićani ovog januara prihvatiti.
Hajduk je i ove sezone u igri za titulu prvaka. Odlasci bi moglo značajno utjecati na borbu za naslov i vidjet ćemo kako će se sve razvijati u narednom periodu.
[twitter]https://sportsport.ba/fudbal/gonzalo-garcia-otkaz-hajduk-mario-carevic-novi-trener/511952[/twitter]
Dosta je priča o promjenama unutar tima. Neke će se sigurno desiti i vidjet ćemo u kakvom će sastavu splitski tim ući u drugi dio sezone.
Želja za titulom prethodnih godina znala je 'pojesti' igrače u ključnim utakmicama. Sada su rame uz rame s Dinamom, a za iskorak će biti potreban ozbiljan sastav.