Hajduk s(p)retno pobijedio Šibenik

Danas je odigrano ukupno 5 od 6 utakmica 7. kola HNL-a. Najzanimljivije je bilo na Poljudu gdje se igrao dalmatinski derbi a snage su odmjerili Hajduk i Šibenik. "Bili" su na kraju slavili minimalnim rezultatom (1:0), a igrač odluke bio je Gabrić. Gabriću je odličnu loptu poslao naš reprezentativac Senijad Ibričić u 24. minuti utakmice.

Hajduk je dominirao tokom cijelog susreta a vrijedi napomenut da je gostujući vratar Slavica bio jedan od najboljih pojedinaca na utakmici zahvaljujući odličnim odbranama te je jedini krivac što Šibenik nije poražen sa većom razlikom.

Oko 1500 gledatelja okupilo se u Koprivnici gdje je Slaven Belupo ugostio Osijek. Nisu se sigurno pokajali jer su mogli vidjeti 6 golova, od toga 4 u mreži gostiju. U 12. minuti Rogulj je povukao za dres Primorca a ovaj pada u šesnestercu Slavena što glavnom arbitru nije promaklo. Siguran realizator sa bijele tačke bio je Knežević. Samo nekoliko minuta poslije domaćin dolazi do izjednačenja, novi penal ovoga puta za Belupo a Vrućina je bio siguran.

Ipak domaćin odlazi sa prednošću na predah jer je Rogulj u 45. minuti pogodio za 2:1. Do kraja utakmice vidjeli smo još 3 gola, 2 gola je postigao Kresinger u korist domaće momčadi a u 80. minuti Miličević je ublažio poraz Osijeka.

Rijeka je najavila puni plijen kod Cibalije, ali domaćin nije tako mislio. Mešić je u 26. minuti donio prednost Cibaliji, a do kraja prvog dijela Budicin izjednačuje za riječane. Zadnjih 20 minuta proteklo je u dominaciji Cibalije a Malčić i Baraban svojim golovima potvrđuju pobjedu od 3:1.

Varteks je golom Prahića u 23. minuti uspio pobijediti goste iz Zaprešića. Jedinu pobjedu u svih 5 odigranih utakmica odnijela je ekipa Croatia Sesvete koja je na gostovanju kod Zadra bila bolja rezultatom 1:2. Zadar je poveo preko Zupana u 44. minuti a preokret za goste napravio je Vlado Petrović koji je dva puta pogodio u zadnjih 20 minuta igre. Golovi su pali u 73. i 76. minuti.

Večeras uz direktan prijenos na HRT2 se sastaju Zagreb našeg selektora Blaževića i Dinamo kojem je ovo uvertira pred nastup Kup Uefa protiv Sparte.

Zagreb - Dinamo (večeras 20:30)

Nakon 7 odigranih kola Dinamo je i dalje vodeći sa 5 bodova prednosti i sa jednom utakmicom manje. Slijede ga Slaven i Hajduk sa po 13 bodova. Ekipa koja već sada polako napušta 1. HNL je Zadar sa samo jednim osvojenim bodom u 7. kola. Ekipa našeg Ćire je na 5. mjestu sa 10 osvojenih bodova u dosadašnjem dijelu prvenstva.