Hajduku minimalna, Osijeku kapitalna prednost
Vukušić donio pobjedu Hajduku

Četrvrtfinale hrvatskog Kupa

U prvim utakmicama četvrtfinala hrvatskog nogometnog Kupa, Hajduk i Osijek su ostvarili minimalne pobjede.

Hajduk je na Poljudu, pred oko 1500 gledalaca minimalno savladao Zagreb, pogotkom Ante Vukušića u 63. minuti i time stekao minimlanu prednost pred revanš u Kranjčevićevoj.

Utakmicu je obilježio težak, vodom natopljen teren, tako da se igralo na rubu regularnosti.

Osijek je golovima Kvržića u 31. i 87. minuti slavio kao gost protiv Rijeke rezultatom 1:2, a za domaće je pogodio Alferez u 91. minuti iz penala. Osijek je tako, čini se, stekao kapitalnu prednost pred revanš.

Podsjetimo, jučer je Cibalia savladala Vinogradar sa 2:1, dok se meč između Dinama i Istre igra na proljeće zbog obaveza Modrih u Evropi.

Revanš utakmice se igraju za sedam dana.