Hajrović postigao gol, a zatim napravio veliku glupost

Gol i crveni karton Hajrovića

Izet Hajrović konačno je zaigrao za Eibar.

Bh. reprezentativac je u susretu Kupa kralja protiv Las Palmasa, koji je završio pobjedom gostiju od 3:2, postigao pogodak, te je isključen u finišu meča.

Igrala se 10. minuta susreta kada je Hajrović doveo domaće u vodstvo. Samo šest minuta kasnije Aythami je poravnao na 1:1, da bi u 20. minuti gol za vodstvo Eibara od 2:1 postigao Berjon.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a gosti u nastavku preko Wakasa dolaze do poravnanja rezultata na 2:2, a u sami finiš su ušli s dva igrača više.

Prvo je Hajrović zbog oštrog starta nad Vicenteom Gomezom dobio direktan crveni karton, da bi zatim i Escalante dobio direktan crveni.

Gosti su prednost iskoristili. Las Palmas je u prvoj minuti nadoknade preko Moma došao do pobjede i prednosti pred revanš meč.

Kup kralja, osmina finala:

Eibar - Las Palmas 2:3 (Hajrović 10', Berjon 20' / Aythami 16', Wakaso 60', Momo 90+1')