Hannover i Hertha podijelili bodove

28. kolo Bundeslige

Prva utakmica 28. kola Bundeslige donijela je okršaj Hannovera i Herthe, koji je okončan rezultatom 1:1.

Na prvi gol se čekalo do 75. minute, kada je Schulz doveo domaće u prednost. Da Hertha na nezgodnom gostovanju ostane neporažena pobrinuo se Stocker, koji je osam minuta kasnije postigao pogodak za konačni rezultat utakmice.

Hannover se remijem doveo u prilično nezgodnu situaciju, budući da bi već nakon odigravanja cijelog kola mogao biti na samo jedan bod od opasne zone. S druge strane, Hertha je serijom dobrih rezultata uplovila u sigurnu zonu.