Hansa kobna po Eintracht
Gol odluke u Frankfurtu

U utakmicama 2. kola DFB kupa

M. Maksimović

Utorak je na rasporedu bilo sedam utakmica 2. kola Njemačkog kupa, koje je ponudilo nekoliko iznenađenja.

Najveće je priredila ekipa Hanse iz Rostocka koja je kao gost pobjedila Eintracht iz Frankfurta nakon produžetaka 2:1. Domaćini poveli u 44. minuti preko Fenina, a Hansa je izjednačila u 53. minuti, golom Kerna. Eintracht je mogao lako izboriti prolaz dalje da je rezervista Caio Cesar bio precizniji u 92. minuti. U drugoj minuti sudijske nadoknade golman gostiju Jörg Hahnel je upravo odbranio penal Caiu.

Hansa je u nastavku znala kazniti propušteno, u 101. minuti Enrico Kern po drugi put trese mrežu Nikolova za prolaz dalje ekipe koja je trenutačno deveta u drugoj ligi.

Još jedan prvoligaš je stradao u duelu sa drugoligašom. Mainz je na svom terenu pobjedio Köln 3:1. Sva četiri gola su postignuta u posljednjih pola sata. Mainz je golovima Bancea (61.) i Karhana (68.) stigao do 2:0, ali su gosti uzvratili preko Mohamada u 73. minuti. Sve dileme oko pobjednika su riješene šest minuta kasnije kada Milorad Peković postiže gol za konačnih 3:1.

Trećeligaš Erzgebirge Aue je dobro namučio Werder koji je ipak na kraju izborio prolaz dalje. Igrala se 7. minuta utakmice kada je Fabian Müller zabio za vodstvo domaćina. Werder je uspio konsolidovati redove, pa je Pizzaro izjednačio u 26. minuti. Gol odluke za pobjedu Werdera je Rosenberg u 54. minuti.

Ubjedljivu pobjedu ostvario je Cottbus protiv Borussie M'gladbach. Domaćini su slavili 3:0 a sva tri gola su postigli sa bijele tačke. Prvi Rangelov u 42. minuti, a preostala dva je realizovao Skela u 73. i 89. minuti. Ivica Radeljić je preskočio ovu utakmicu.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Heiko Westermann je bio kreator pobjede Schalkea nad oslabljenim Hannoverom. Gosti su u Gelsenkirchen doputovali sa 14 igrača, ali su se dobro držali do 56. minute kada je Westermann zabio prvi od svoja dva gola, drugi je stigao 12 minuta prije kraja utakmice.

Jedina utakmica u kojoj je pitanje pobjednika bilo riješeno tek nakon jedanesteraca je ona između Münchena 1860 i Duisburga Ivice Grlića Na kraju je München prošao dalje 5:4 na penale, nakon što su domnaći igrači zabili svih pet penala, gosti su promašili jedan, Makiadi u trećoj seriji. Ivica Grlić je odigrao cijelu utakmicu.