Haskić strijelac u porazu Omiyje

A. Beganović

U okviru 4. kola Druge lige Japana (J2 League) danas su snage odmjerili Omiya Ardija našeg Nermina Haskića i Kyoto.

Slavio je Kyoto rezultatom 2:1, a bosanskohercegovački napadač postigao je jedini pogodak za svoju ekipu.

Kyoto je bolje otvorio susret i u 18. minuti preko Taketomija je stigao do prednosti. Minut prije odlaska na odmor Haskić je stvari vratio na početak, no pet minuta prije kraja Utaka je donio pobjedu Kyotu.

Haskić je igrao do 67. minute, a današnji pogodak prvi mu je u ovoj sezoni.

Omyja se nalazi na 18. mjestu tabele sa 3 osvojena boda, dok je Kyoto na 4. mjestu sa 7 osvojenih bodova. U narednom kolu Haskić i društvo na svom terenu odmjerit će snage sa Varen Nagasakijem.