Hat-trick Xavija za trijumf Barce
Raspucani Xavi

Španija, 9. kolo

Xavi Hernandez, španski reprezentativac koji nosi dres Barcelone najzaslužniji je za trijumf Katalonaca u 9. kolu Primere. Barca je slavili na gostovanju u Malagi, a Xavi je postigao hat trick.

Prvi put mrežu domaćeg tima zatresao je u 6. minuti za 0:1, a nakon što su po jedan gol postigli Malagin Duda za 1:1, te Messi za 1:2, ponovo je scenu stupio Xavi koji je golovima u 52. i 81. minuti Barceloni osigurao siguran trijumf – 1:4. Zanimljivo je da je Samuel Eto'o napadač Barcelone u prošlom kolu takođe upisao hat trick, za uvjerljiv trijumf protiv Almerije (5:0).

Gostujuću pobjedu identičnim rezultatom kao i Barca ostvarili su i fudbaleri Villarealla koji su savladali Athletic Bilbao. Strijelci su bili Rossi (24. minut), Pires (53), Cazorla (59) i Altidore (90), dok je počasni gol za domaće djelo Etxebarrie (28). U trećem večerašnjem susretu Atletico Madrid je sa 2:0 savladao Mallorcu, a oba gola postigao je Aguero (14. i 28. minuta).