Haugesund pobjedom najavio meč sa Sarajevom

Savladali Stabaek

Norveški Haugesund savladao je Stabaek s 2:0 u 15. kolu norveške lige.

Haugesund je do važne pobjede stigao na svom istoimenom stadionu u istoimenom gradu. Domaći su golom Geira Fevanga poveli u 42. minuti i s minimalnom prednošću otišli su na odmor.

U nastavku je Haugesund stigao i do drugog gola. Maic Sema je u 58. postavio konačnih 2:0. Za Haugesund je ovo bila tek treća pobjeda u prvenstvu. Sa 13 bodova zauzimaju tek 14. mjesto na tabeli.

Norveški klub je, podsjećamo, protivnik Sarajevu u drugom pretkolu Evropske lige. Prvi susret se igra na Koševu u četvrtak.