Hertha sigurna protiv Nurnberga, pogodak i asistencija Ibiševića

Bundesliga, 18. kolo

S. Mlaćo

Hertha je danas u okviru 18. kola Bundeslige savladala u gostima ove sezone slabašni Nurnberg 3:1.

Tim iz Berlina je poveo u 15. minuti kada je Selke asistirao bh. napadaču Vedadu Ibiševiću koji je izašao sam pred protivničkog golmana i rutinski pogodio.

Pred sami kraj prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti domaći preko Behrensa dolaze do izjednačenja.

U nastavku bolja igra Berlinaca koji su već u 50. minuti preko Duda došli do novog vodstva. Asistenciju je upisao Vedad Ibišević.

Dvadeset minuta kasnije bilo je 3:1 za goste. Duda je po drugi put pogodio, a asistent je po drugi put bio Selke.

Herthi je ovo bila sedam pobjeda i sada se nalazi na sedmom mjestu, dok je Nurnberg ostao posljednji sa samo 11 osvojenih bodova.