'Vrući' derbi na Poljudu u paklenoj atmosferi: Poništen pogodak, odbranjen penal, crveni Bjelici...
Više od 35.000 navijača na Poljudu

Gosti mogu biti zadovoljni, no nisu jesenji prvaci

S. Mlaćo, foto: S. Mlaćo
U vatrenoj atmosferi prepunog Poljuda derbi 1. HNL odigrali su večeras Hajduk i Osijek.

Završilo je 0:0 i zadovoljniji mogu biti gosti, no to im neće biti dovoljno za prvo mjesto na zimskoj pauzi.

Hajduk je bolje otvorio meč, no gosti su imali prvu pravu prijetnju. Glavni sudija pokazao je na 11 metara, loptu je uzeo Bohar i pogodio. VAR je provjeravao situaciju, te je odlučeno da se ponovi penal, jer je Mierez ranije utrčao u jedanaesterac.

Ponovo je šutirao Bohar, no golman Kalinić brani. Do kraja prvog dijela bez uzbuđenja i ostalo je 0:0.

Osijek je bolje otvorio drugi dio, imao incijativu, no nije bilo gola. Probudio se Hajduk u 68. minuti kada Livaja ubacuje, Korvinović se dobro snalazi, ali šutira tik pored stative, za velike uzdahe sa tribina.

Par minuta kasnije 'vruće' scene. Trener gostiju Nenad Bjelica tražio je drugi žuti odnosno crveni za jednog igrača Hajduka, no glavni sudija je crveni pokazao njemu.

Bjelica je potpuno izgubio živce, ušao je u teren i jedva su ga uspjeli smiriti te izvesti sa terena.

U 75. minuti uzdasi sa tribina, no udarac Livaje ide pored stative gostujućeg golmana.

Deset minuta prije kraja opet na sceni Livaja, iz teške situacije silovito šutira, ali stativa je spriječila pogodak. Mierez je brzo uzvratio, no Kalinić je siguran.

Stekao se utisak da su gosti odlučili da se skoncentrišu na odbranu, dok je Hajduk 'srljao' i nije na kraju pronašao način da dođe do pogotka, što bi značilo i pobjedu.

Završilo je 0:0, Osijek je trećeplasirani sa 40 bodova, dok je Hajduk na 35 i ima utakmicu manje.

Lider , odnosno jesenji prvak je Dinamo sa 40 bodova i utakmicom manje, dok Rijeka ima također 40.