
Nemanja Bilbija se vratio nakon duge pauze
Zrinjski dobio ogromno pojačanje: "Koristit ćemo ga na domaćem terenu"
Fudbaleri Zrinjskog večeras su pred svojim navijačima pobijedili Radnik iz Bijeljine sa 2:0 u zaostaloj utakmici trećeg kola WWin lige Bosne i Hercegovine, a nakon meča održana je i press konferencija na kojoj se novinarima obratio Mario Ivanković.
Iako Plemići večeras nisu previše briljirali u meču protiv Radnika na kraju su uspjeli da dođu do tri boda što je za njih sigurno najvažnije.
Domaći su do prednosti stigli u 23. minuti kada je gol za 1:0 postigao Mulahusejnović, a konačnih 2:0 u sudijskoj nadoknadi postavio je Čamber.
Nakon meča održana je press konferencija, a trener domaće ekipe Mario Ivanković otkrio je svoje utiske nakon pobjede nad Radnikom.
"Ono što smo tražiili dobili smo, a to su tri boda. Čak je rezultat ubjedljiv 2:0 na kraju mada situacija i stanje na terenu ne sugerira tako. Radnik se predstavio kao dobra ekipa što smo znali, prijetili su nam pogotovo u drugom dijleu gdje su imali stopostotnu šansu za 1:1", rekao je trener Zrinjskog i dodao.
"Mi nismo bili pravi, bili smo daleko od igrača bez neke energije i čvrstine. Čak i u organizaciji prema naprijed bez neke velike ideje, ali evo pored svega toga zabilježili smo pobjedu i tri boda i čestitao bih igračima. Moramo i možemo biti zadovoljni s rezultatom i tri boda".
Oglasi
Osvrnuo se i na dužu pauzu bez takmičarskih mečeva koja je očito ostavila trag kada je ritam igre njegovog tima u pitanju.
"Nakon pripreme za utakmicu s Igmanom pa odgađanja i ove pauze do danas normalno da je poremetilo. Mi ciljano radi ovog meča nismo tražili nekog protivnika prošle sedmice da odigramo neki prijateljski meč već smo pojačali ritam treninga što nadam se da će u skorije vrijeme u narednim mečevima kada uđemo u ritam nedjelja-srijeda dati rezultata. Danas nismo bili pravi, ali ostvarili smo ono što smo htjeli i zadržali prvo mjesto. Čestitam ekipi Radnika koja je došla da igra, zna šta hoće i želim im puno sreće", dodao je.
Večeras se na teren nakon duge pauze vratio i Nemanja Bilbija, a Ivanković poručuje da će on biti veliko pojačanje u nastavku sezone.
"Raduje naravno. Nemanja je već 15-tak dana s nama u trenažnom procesu. Sigurno da on nije još u pravom ritmu, ali mi ćemo kroz utakmice pogotovo na domaćem terenu davati mu određenu minutažu i nadam se i povećavati je. Nemanja radi i baš je fanatik što se toga tiče i nadam se da će u skorije vrijeme doći na taj optimalan nivo jer kako sam rekao sto puta mi njega trebamo i na terenu i van njega", zaključio je Ivanković.
Zrinjski je prvi na tabeli sa 22 boda nakon osam odigranih mečeva, dok Borac ima četiri, a Sarajevo pet bodova manje. Željezničar je četvrti sa pet bodova manje od Plemića, ali i utakmicom više u odnosu na klub iz Mostara.
S druge strane Radnik je na osmoj poziciji nakon devet utakmica sa deset osvojenih bodova.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.