HSV niže poraze, Hertha prekinula svoju negativnu seriju

Bundesiga

Teme:

Ukoliko se ubrzo nešto ne promijeni, HSV bi mogao od sljedeće godine igrati u drugoj njemačkoj Bundesligi.

HSV niže poraze, a novi, već 12. nanio im je sastav Herthe. Gosti iz Berlina u Hamburgu su domaćima očitali lekciju i zasluženo došli do devete pobjede.

U 15. minuti Andre Ramos je promašio penal, ali je njegovu grešku brzo ispravio Sami Allagui, koji je pogodio za 0:1.

I sam Ramos se brzo iskupio, pa je u 23. postigao drugi gol za Herthu. Isti igrač zabija i u 38. minuti za visokih 3:0, što je bio i konačan rezultat.

Treba istaći da je Hertha slavila nakon pet utakmica bez pobjede (dva remija, pa tri poraza), dok je ovo HSV-u već šesti vezani poraz.