Dvije parole za najavu rata huligana: BBB na Maksimiru jedno, ultrasi Marseillea na Veledromu drugo
Podrška navijačima AEK-a je stigla sa Veledroma, a iskazale su je pristalice Marseillea tako što su postavile baner u bojama grčkog kluba na kojem je ispisano ime stradalog Michalisa Katsourisa

Strasti se ne smiruju

Dvije parole za najavu rata huligana: BBB na Maksimiru jedno, ultrasi Marseillea na Veledromu drugo

Admin Čaušević

Atmosfera između pojedinih ultrasa je poprilično zagrijana pogotovo nakon dešavanja u Atini kada je u okršaju pristalica AEK-a i Dinama smrtno stradao jedan navijač grčkog kluba. 

Sa stadiona Veledrome i Maksimir stigle su dvije istine povodom dešavanja u Atini, a može se reći da obje navijačke grupe traže neku svoju vrstu pravde.

Pred početak utakmice Dinamo - AEK pristalice Dinama su na sjevernoj tribini stadiona Maksimir okačili poprilno jasnu i kratku parolu.

"Sjever uz odsutne", ispisano je bijelim slovima na platnu modre podloge, dok je nekoliko desetina stolica ostavljeno slobodno.

Oglasi

Kao što je poznato učesnici nereda u Zagrebu koji su inače navijači Dinama su i nakon saslušanja ostali u zatvoru i za sada nema informacija kada bi mogli biti pušteni.

U međuvremenu, podrška navijačima AEK-a je stigla sa Veledroma, a iskazale su je pristalice Marseillea tako što su postavile baner u bojama grčkog kluba.

Na transparentu je ispisano ime stradalog Michalis Katsouris čiji se ubica još uvijek traži, a posljednje indicije govore da mu je smronosni udarac zadao neko od grčkih državljana.

U svijetu huligana praktično svaka navijačka grupa ima svoje prijatelje, pa je tako poznato da su Dinamovi BBB u odličnim odnosima sa pristalicama Panathinaikosa.

Upravo Panathinaikos gostuje na Veledromu Marseilleu čije pristalice s druge strane imaju bratske odnose sa huliganima AEK-a.

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

Posljednja dešavanja, ali i parole na Maksimiru i Veledromu bi mogle značiti i novi huliganski rat jer će pristalice AEK-a preko svojih "saveznika" u ostatku Evrope tražiti osvetu.

Podsjećanja radi, Dinamo i AEK na Maksimiru igraju svoj prvi meč 3. pretkola, a revanš u Atini je na programu u subotu i prvaka Hrvatske sigurno čeka pravi pakao.

Zaprati GNK Dinamo Zagreb, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
GNK Dinamo Zagreb Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

Top Komentari

plemic
ove naše jade nemaju prijateljskih grupa navijača, pa kad povremeno odu u europu i tamo se naloču i napuše, pomarišu se međuse.
0 1

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi