Ibanez spasio Dinamo od poraza

Dinamo je bio na pragu poraza u gostima kod Šibenika ali su "modri" na kraju ipak stigli prednost gostiju u kojima je briljirao naš Ermin Zec.

Utakmica je prekinuta prije nego je i počela jer su domaći navijači "Funcuti" zasuli teren bakljama. Šibenik je odlično otvorio utakmicu a bolju igru krunisali su golom našeg mladog dragulja Ermina Zeca koji je odlično iskoristio proigravanje Rodića a štoperi Dinama su bili prespori.

Rodić i Zec ponovo kombinuju pred golom Dinama i u 20. minuti potez više spašava Kelavu i Dinamo od novog pogotka. U 30. minuti odličnu priliku imao je Josip Tadić ali je na kraju ipak promašio loptu i propustio izjednačiti rezultat.

I onda u 34. minuti Rodić dugom loptom prebacuje Bišćana i Carlosa te lopta dolazi do mladog Zeca koji prebacuje Kelavu koji je izašao na pola puta od svog gola.
Zec je pokazao kakav je igrač, ovo mu je bio peti gol ove sezone. Dinamo je poslije ovoga izgledao tako razbijeno, očajno no vjerni navijači su ih i dalje bodrili.
Pred kraj prvog dijela Dinamo je imao jednu priliku ali je na ubačaj Badelja Mandžukić glavom loptu poslao preko gola, tako da je Šibenik imao sigurnih 2:0. No, Dinamovci razbijaju odbranu Šibenika odličnom akcijom, najprije Sammir ubacuje za Mandžukića a ovaj efikasno petom pronalazi Tadića koji uspijeva pogoditi za smanjenje rezultata. Sa tim rezultatom završilo se prvo poluvrijeme na Šubićevcu.

Naš internacionalac Mirko Hrgović je od 45. minute dobio prednost a u svlačionici je ostao Milan Baldelj. Bilo je jasno da Branko Ivanković ni pod koju cijenu ne želi izgubiti ovu utakmicu. I upravo Hrgović u 50. minuti prijeti iz slobodnog udarca ali lopta ide preko gola Šibenika.

Ni Šibenik se nije predavao pa je odličnim prodorima Zeca pokušavao povećati svoju prednost. U 67. minuti Mandžukić je imao odlićnu priliku ali šibenčani su se ipak izvukli. Mario Mandžukić je danas bio jedan od najboljih u redovima Dinama pa je tako proigrao Hrgovića koji sa par metara ne uspijeva pogoditi za izjednačenje. Dvostruki strijelac Ermin Zec je napustio igru u 75. minuti, bio je to znak da Šibenik zatvara sve prilaze svom golu i čuva rezultat koji je za njih više nego povoljan.

Pred kraj utakmice ipak Dinamo dolazi do izjednačenja. Slobodni uderac sa nekih 30 metara po pola srede izveo je Ibanez i pogodio iako to niko nije očekivao. Lopta je prošla pored dosta igrača a domaći golman Rodić je nije uspio vidjeti, zapravo kad ju je vidio bilo je prekasno i "modri" su se tako spasili poraza.
Dinama čeka teška utakmica u okviru Kupa Uefa protiv engleskog Tottenhama.

Na kraju utakmice domaći trener Ivica Kalinić je pohvalio našeg mladog reprezentativima sa riječima da će on još mnogo napredovati i da je trenutno jedan od ključnih igrača Šibenika. I mi mu čestitamo i želimo još više golova kako u klubu tako u dresu mlade a nadamo se i A reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Zaprati GNK Dinamo Zagreb, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: