Igman u Tešnju nastavio sa sjajnim igrama u A-1 ligi

Nova pobjeda

S. Mlaćo

KK Igman je nastavio sa sjajnim igrama ove sezone u A-1 ligi.

Danas je tim sa Ilidže savladao posljednjeplasiranu Gradinu iz Tešnja rezultatom 70:61 (15:19, 17:11, 17:18, 12:22).

Igman je dobro otvorio meč, te dobio prvu četvrtinu 19.15, ali se domaći bude te se na pauzu odlazi pri rezultatu 32:30 u njihovu korist.

U drugom poluvremenu pobjednaka borba sa obje strane, a odlučujuća je bila posljednja četvrtina koji su košarkaši Igmana slavili 22:12.

Zlatan Mehić je kod Igmana upisao 28 poena, a dva manje je dodao Ermin Tarčin. Kod domaćih istakli su se Almin Ibrahimkadić sa 19, te Maid Jabandžić sa 16.

Igman se trenutno nalazi na četvrtom mjestu sa omjerom 12-7 i 31 osvojenim bodom, dok je Gradina posljednja sa odmjerom 3-16 i samo 22 osvojena boda.