Ingram deklasiran u Mionici, hat-trick Džaferovića

Druga liga Sjever, 4. kolo:

Četiri susreta 4. kola Druge lige Sjever odigrana su danas, a u derbi susretu odigranom u Mionici domaća Bosna je s uvjerljivih 5:1 savladala Ingram.

Već nakon 28. minuta igre sve je bilo gotovo. Bosna je postigla čak pet pogodaka za manje od pola sata, a golijadu je otvorio Dražen Lukić pogotkom u osmoj minuti za 1:0.

Zatim je Hamdija Džaferović s dva gola u 13. i 17. minuti povećao prednost na 3:0, da bi Lukić svojim drugim pogotkom u 26. minuti povisio na 4:0. Hat-trick je dvije minute kasnije postigao Džaferović za već tada pravu katastrofu Ingrama.

Ipak, tim iz Srebrenika je uspio preko Merseda Alića u finišu utakmice da dođe do počasnog gola za konačnih 5:1...

Interesantno je bilo i u Priliku gdje je istoimeni domaćin dočekao Slogu iz Siminog Hana. Na kraju je Priluk slavio minimalnu pobjedu od 1:0 pogotkom Sadmira Zukića u 60. minuti susreta.

Tri boda je upisala i Posavina protiv Radnika iz Lipnice (3:1), dok je veoma nervozni meč između Mladosti iz Puračića i Sloge iz Tojšića završen rezultatom 2:2.

Posavina - Radnik 3:1 (Bečić 42', Hamidović 76', Širbegović 84' / Ibrić 63')
Bosna Mionica - Ingram 5:1 (Džaferović 13', 17', 28', Lukić 8', 26') / Alić 88')
Mladost Puračić - Sloga Tojšići (Šahat 33', Nukić 33' / Mušić 49', Mešić 89'p)
Priluk - Sloga Simin Han 1:0 (Zukić 60')

Jučer:

Mramor - Dizdaruša 6:1 ( Bečić 33', Kasumović 41', Bećirović 50', Džanić 71', Gušić 83', Klimentić 85'p / Gušo 80') Slaven - Rudar 1:1 (Musić 90+1' / Softić 28'p)
Bosna Kalesija - Mladost Malešići 0:1 (Šako 13')
Odžak - Prokosovići 1:1 (Halilović 85' / Musić 75')