Irfan Peljto odradio odličan posao na u-19 Evropskom prvenstvu

Sudio utakmicu između Češke i Francuske

E. Oštraković

Danas je odigrana prva utakmica u grupi B, na u-19 Evropskom prvenstvu između Češke i Francuske, a pobjedu su ostvarili Francuzi sa 3:0.

Utakmicu je sudio arbitar iz Bosne i Hercegovine, te moramo naglasiti da je odradio zaista sjajan posao.

Francuzi su poveli u 41. minuti kada je sa bijele tačke pogodio Flips. Prethodno je Peljto dosudio jedanaesterac nakon igranja rukom igrača Češke.

Na 2:0 povisio je Heidenreich u 48. minuti, a četiri minute kasnije konačan rezultat postavio je Abi.

Ova utakmica i suđenje Irfana Peljte dokazuje da naša država itekako ima perspektivu kada su sudije u pitanju.