Ispraviti greške uoči Farskih Ostrva
Vukašin Stojanović bio je među boljima u bh. timu

Rukometaši BiH poraženi u Rusiji

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije napravila čudo, tačnije bila je miljama daleko od pozitivnog rezultata u Rusiju...

Poraz od 12 golova razlike (25:37) pokazuje samo jedno – Rusija je u jučerašnjem susretu bila mnogo bolji protivnik. Bh. rukometaši nisu ni u jednom trenutku ozbiljnije zaprijetili domaćinu, a nisu mogli parirati nadmoćnijim Rusima ni u napadu ni u odbrani.

- Nismo imali svoj dan. Treba priznati i reći da je Rusija odigrala na jednom višem nivou i imali smo mnogo problema, kako u napadu, tako i u odbrani. Međutim, ovaj nas poraz neće obeshrabriti. Uostalom, ni jedna svjetska selekcija sasvim sigurno neće moći računati na laku pobjedu u Čehovu protiv Rusije, kazao je reprezentativac BiH Nikola Prce.

Selekcija BiH izgledala je, koliko-toliko, dobro tokom prvih 30 minuta igre, a pogotovo u posljednjem dijelu prvog poluvremena, pa se i na odmor otišlo sa samo četiri gola minusa.

Međutim, selektora Halida Demirovića može zabrinuti pad u igri u nastavku. Doduše, treba biti objektivan i reći da su bh. rukometaši za protivnika imali svjetsku velesilu, odlično ukomponovanu i snažnu na svakoj poziciji.

Osim toga, vrijedi istaknuti kako je bh. reprezentacija na okupu bila tek u ponedjeljak, te je imala samo dan za pripreme, kada se još u obzir uzme da je put do Čehova trajao gotovo 24 sata.

Ipak, sve ovo ne smije poslužiti kao opravdanje. Da bi bosanskohercegovački rukometaši izborili učešće na smorti najboljih potrebno je popraviti greške u igri kojih je bilo na pretek i okrenuti se narednom susretu, koji BiH igra već u subotu kada u Skenderiju dolaze Farska Ostrva.