
Napušta Hajduk, ali gdje ide?
Sat otkucava, vrijeme ističe - Hoće li Ivan Perišić biti primoran napraviti potez očajnika?
Vrlo brzo i neslavno završava se epizoda Ivana Perišića u splitskom Hajduku. Uskoro će napustiti tim s Poljuda, a ostaje da vidimo hoće li morati napraviti ono što ne želi u ovom momentu i što bi u njegovom slučaju bio potez očajnika.
Dugo se na Poljudu čekao i prizivao Ivan Perišić. Zimus je, iako povrijeđen, na velika vrata stigao u redove dalmatinskog velikana.
No, prije desetak dana se sve okrenulo naopako. Gennaro Gattuso ga je sklonio iz tima, a nakon izjave italijanskog trenera da je Perišić tražio odlazak, uslijedila je i hajka navijača na njega.
Očekivalo se da će do raskida saradnje i doći, a to je zvanično prije nekoliko dana potvrdio sportski direktor Hajduka, Nikola Kalinić.
"Žao nam je što se stvorila atmosfera koja se izrazito negativno odrazila na Klub, ali posebno na Ivana i obitelj koji su nezasluženo doživjeli brojne neugodnosti. Znalo se od prvog dana da Ivan vjerojatno ostaje do kraja ljeta", rekao je Kalinić i dodao:
Oglasi
"Nažalost, u posljednjih nekoliko dana došlo je do nesuglasica koje su rezultirale sporazumnim dogovorom te su obje strane u mirnom tonu zaključile kako se suradnja neće nastaviti. U narednim danima ćemo donijeti odluku hoće li razlaz biti u formi transfera ili sporazumnog raskida ugovora."
Uslijedio je poziv u reprezentaciju Hrvatske od strane Zlatka Dalića, jasno, zbog starih zalsuga, i to je jedino pozitivno što se u karijeri Perišića dešava ovih dana.
Od momenta kada je postalo poznato da će napustiti Poljud, u potrazi je za novim klubom, no i dalje nema ništa, te se nalazi u Splitu.
Spominjao se potencijalni odlazak u Barcelonu što zvuči dosta nerealno u ovom momentu, a želja Ivana Perišića je upravo Španija.
Legendarni hrvatski fudbaler volio bi se okušati u Primeri, nakon što je igrao u Francuskoj, Njemačkoj, Italiji i Engleskoj.
Oglasi
No, ukoliko ne nađe klub u Španiji ili Evropi koji bi mu zadovoljio igračke i finansijske potrebe, već pogađate koje je naredno potencijalno rješenje.
Naravno, radi se o Bliskom istoku gdje bi odlazak u njegovom slučaju bio potez očajnika, s obzirom na to što mu je to posljednje što želi, uprkos tome što bi zaradio masnu lovu.
Prijelazni rok u Kataru traje do 9. septembra, dok u Saudijsku Arabiju može do 6. oktobra i vidjet ćemo gdje će na kraju završiti.
Perišić je odstranjen iz prvog tima Hajduka i ne trenira s ekipom. Posljednjih dana nije viđen ni da samostalno trenira, iako na to ima pravo.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.