Ugledni L'Equipe iza ponoći uzdrmao Hrvatsku istinom o Perišiću: "Otišao je jer nije mogao da..."
Foto: Cropix

U noći kad je srušio Francuze

Ugledni L'Equipe iza ponoći uzdrmao Hrvatsku istinom o Perišiću: "Otišao je jer nije mogao da..."

Admin Čaušević

Ivan Perišić je na Poljudu odigrao jednu od najboljih utakmica u dresu reprezentacije pa i nije čudo zašto je privukao pažnju uglednog L'Equipa. Hrvati su srušili Trikolore s 2:0, a ofanzivac je upisao asistenciju i zabio gol.

"Izviždan od svoje publike, Perišić je odgovorio s golom i asistencijom", naslov je kojeg je donio ugledni francuski list neposredno iza ponoći.

Ono što je u članku posvećenom iskusnog fudbaleru privuklo posebnu pažnju je dio posvećen Perišićevom boravku u Hajduku.

Naime, ako je vjerovati francuskom listu, razlog zašto je Perišić napustio Splićane je činjenica da nije mogao da podnese da sjedi na klupi kod Gennara Gattusa.

"Vrativši se 19. januara 2024. u splitski Hajduk za simboličnu plaću od 1 eura kako bi osigurao mjesto na Euru - što je i učinio - iskusnog 36-godišnjeg Ivana Perišića to nije poremetilo."

"On zna zašto je napustio svoj omladinski klub. Nije mogao podnijeti da ga Gennaro Gattuso, želi poslati na klupu."

Oglasi

"Njegov sukob s vulkanskim karakterom iz Calabrije neizbježno je doveo do razlaza. Budući da su odsutni uvijek u krivu, čak i u njegovom rodnom gradu, krivnja leži na njemu", zaključuju Francuzi.

Na početku utakmice s Francuskom Perišić je dobio salve zvižduka, ali kad je počela utakmica iskusni 36-godišnjak je navijače kupio sjajnom partijom.

Kad ga je Dalić zamijenio mogli su se s tribina Poljuda čuti i aplauzi koje Perišić svakako zaslužuje s obzirom šta je sve dao reprezentaciji.

Potražite više informacija na temu HNL:

Protiv Francuza je zabio svoj 34. gol u nacionalnom dresu i sada je drugi najbolji strijelac u historiji reprezentacije. Ispred njega je jedino Davor Šuker s 45 pogodaka.

Također je u 141 nastupu za Vatrene dodao i 32 asistencije što je definitivno impresivna statistika pa se za Perišića baš kao i za Luku Modrića može reći da je žila kucavica hrvatske selekcije svih ovih godina.

Top Komentari

Nije mogo podnijet da sjedi na klupi za 1 eur, namiriso tu dje je sad pare jer para se nikad nemoze najest
0 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi