
Srušio je rekord
Kapa dole legendo: Ivan Perišić večeras je uradio ono što nije uspjelo nikada nikome u Ligi prvaka!
U toku je utakmica 1/16 finala Lige prvaka između PSV-a i Juventusa, a rezultat je nakon 90 odigranih minuta identičan onom iz prvog duela.
Prvi duel odigran u Torinu završen je 2:1, baš kao i večeras u Eindhovenu, a to znači da ćemo gledati produžetke.
Prvu priliku na utakmici imao je Francisco Conceicao, ali je završio na podu u 21. minuti. Tražio je penal, ali sudija se nije oglasio.
Randal Kolo Muani je probao u 34. minuti utakmice, ali lopta je otišla malo pored gola nakon pokušaja napadača gostujuće ekipe.
Ivan Perišić našao se u dobroj prilici u 48. minuti utakmice. Šutirao je jako dobro, nisko, po sredini gola, ali je Michele Di Gregorio to fantastično odbranio.
Oglasi
Veliku šansu nakon toga imali su gosti iz Italije, ali je Kolo Muani loše šutirao i golman domaćeg tima je dobro reagovao.
Do prednosti od 1:0 u 53. minuti stiže PSV. Sjajan timski napad u gol je pretvorio Ivan Perišić, a asistenciju je upisao Noa Lang.
Nakon toga, Juventus u 63. minuti postiže gol oreko Timothyja Weaha za poravnanje.
Konačan rezultat regularnog dijela utakmice postavio je Ismael Saibari koji je postigao gol u 74. minuti utakmice.
Obzirom na činjenicu da je postigao gol u uzvratnoj utakmici, Ivan Perišić je večeras uradio nešto što nikada niko nije u Ligi prvaka.
36 - Aged 36 years and 17 days, PSV’s Ivan Perisic is the oldest player ever to score in consecutive knock out games in the UEFA Champions League. Vintage. pic.twitter.com/R02ZZURK24
— OptaJohan (@OptaJohan) February 19, 2025
Naime, Perišić je posta najstariji nogometaš u historiji Lige prvaka koji je postigao golove u uzastipnim utakmicama nokaut faze.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.