Rožman iskren: Rezultat nije realan; Merzić: Zaslužili smo barem bod

Nakon derbija na Koševu

Esmer Oštraković

Ekipa Sarajeva ostvarila je pobjedu u posljednjoj utakmici 5. kola u okviru Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na Koševu je gostovala ekipa Veleža, a na kraju je pobjedu ostvarila domaća ekipa, a konačan rezultat bio je 1:0.

Velež je imao nekoliko jako dobrih prilika, dva pogođena okvira gola, ali su na kraju poraženi na ovom gostovanju.

Sa druge strane, gol su primili nakon jedne greške i upravo to je odlučilo današnju utakmicu.

Nakon utakmice izjave su dala oba trenera, a prvi je govorio trener Sarajeva, Rožman.

"Zadovoljni smo što se tiče tri boda. Dobra podrška sa tribina. Što se tiče sadržaja. Rezultat nije realan. Ekipa Veleža imala je dobre šanse, a mi smo pokuašli držati jako u odbrani. Dobar ulazak u utakmicu, malo smo pali nakon 60. minuti, ali neka nagrada za dobru igru."

Oliveira je postigao gol, ali ste ga ubrzo zamijenili.

"Svi moraju dobiti priliku. Dobro treniramo i svi igrači koji su u kadru zaslužuju, ali dvadeset igrača jako dobro radi. Svi smo ekipa, na duže staze moramo tako razmišljati.

Ova utakmica imala je sjajan intenzitet. Nismo još spremni da igramo 90 minuta jako, ali dobro. Igrači Veleža su pružili dobar fudbal."

Ekipi Sarajeva sad slijedi gostovanje u Gabeli.

"Sigurno utakmica da vidimo kakav karakter imamo. Miran sam, puno toga moramo popravit. Svaku se utakmicu pripremamo kao da je zadnja. Igrači dišu jedan za drugog", rekao je Rožman.

Nakon toga govorio je i Samir Merzić, trener Veleža.

"Odigrali smo dobru utakmicu, napravili smo veliki broj šansi, lopta nije htjela u gol. Zaslužili smo barem bod.

Imali smo dvije prečke, pokušali smo iskoristiti neke prilike, ali nažalost poraženi idemo kući", rekao je Merzić.

Zaprati FK Velež, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Velež Moje Teme

velez mo
Slovenac ti pojma nemas 10 minuta ptitiska i to je to,slabije Sarajevo nisam gledao,da su susjedi bili veceras primili bi bar 5 komada.Glavu gore Rođeni nema veze sto smo izgubili igra raduje i obecava sve cemo mi ovo vratiti.Bravo