Mešanović nastavio sa sjajnim partijama, večeras je u smiraj utakmice bio junak svoje ekipe

Važan bod za Kisvardu

E. Ganibegović

Treće kolo mađarske OTP Bank lige donijelo nam je utakmicu Kisvarde i Puskas Akademije.

Derbi u kojem nije bilo favorita bolje otvaraju gosti koji su poveli već u 12. minuti preko Van Nieffa.

U drugom poluvremenu, tačnije u 57. minuti, trener domaće ekipe umjesto Navratila na teren šalje Mešanovića i to se ispostavilo kao pun pogodak.

Bh. napadač u 87. minuti postiže pogodak za vrlo vrijedan bod Kisvarde.

Ovo mu je prvi gol u ligi ove sezone, a sjajne partije pružao je u Evropi. Postigao je gol protiv Kairat Almatyja i odveo Kisvardu u treće pretkolo, gdje je bio asistent u pobjedi 2:1 u revanšu, no Molde je prošao dalje s ukupnih 4:2.

Poslije ove utakmice Kisvarda je s pet bodova na drugoj poziciji, dok je Puskas dvije pozicije niže s bodom manje.

U narednom kolu Mešanović i ekipa gostovat će kod Zalaegerszega, dok će Puskas Akademija ugostiti Kecskemeti.

Trenutno se u Mađarskoj igra pravi bh. derbi. Sastaju se Ferencvaros i MOL Fehervar, a rezultat nakon prvih 45 minuta je 3:0 za domaću ekipu.

Za Ferencvaros su u startnoj postavi Eldar Ćivić i Muhamed Bešić, od 15. minute na terenu je i Adnan Kovačević, dok Stjepan Lončar čeka šansu s klupe.

S druge strane, u prvih 11 bio je Kenan Kodro, no u 35. minuti zamijenio ga je gruzijski napadač Zivzivadze.