Jelavić vratio Rangerse ispred Celtica

Škotska Premier liga, 23. kolo

Aktualni škotski prvaci, nogometaši Glasgow Rangersa, slavili su na gostovanju kod St. Johnstonea u provm susretu 23. kola škotske Premier lige.

Rangersi su na McDiarmid Parku u Perthu dosta teško stigli do nova tri bodam s kojim su opet ispred vječitog rivala Celtica, koji ima i utakmicu manje.

Junak gostiju iz Glasgowa je hrvatski reprezentativni napadač Nikica Jelavić, koji je najprije pogodio u 23. minuti za 1:0, a zatim i devet minuta prije kraja za pobjedu (2:1).

Prethodno je domaćin izjednačio autogolom Carlosa Bocanegre u 68. minuti.

Bosanskohercegovački reprezentativac Saša Papac odigrao je svih 90 minuta u zadnjoj liniji.