Još ima fudbala, a i golova sa 60+ metara!

Fantastičan pogodak Romera

Koronavirus je zaustavio fudbal i sport u velikom dijelu svijeta. Ipak, Južnoamerikanci se još ne daju.

Tako se sinoć igrao meč argentinskog Liga kupa između Patronata i San Lorenza.

Bila je to utakmica prvog kola takmičenja po grupama, a San Lorenzo je kao gost slavio pobjedu rezltatom 1:3.

Apsolutni heroj pobjede gostiju bio je Oscar Romero koji je upisao dva gola i asistenciju.

Poveo je, ipak, Patronato golom Chicca u 25. minuti, ali su gosti poravnali 10 minuta kasnije. Romero je asistirao, a Boreiro pogodio za 1:1, što je bio i rezultat prvog dijela.

U 83. minuti Oscar Romero donosi poptuni preokret San Lorenzu, a u 89. stavlja "šlag na tortu".

Oduzeo je Romero loptu protivničkom igraču na svojoj polovini, a zatim uputio udarac sa 60+ metara i lobovao golmana Patronata za konačnih 1:3.