Još jedna pobjeda košarkašica

U-18 EP za košarkašice

Tijesnom pobjednom nad reprezentacijom Irske, 65:66, naša ženska U-18 košarkaška reprezentacija izborila je mjesto među 12. najboljih ekipa divizije B.

U triler završnici naše košarkašice su odigrale odličnu odbranu u posljednje tri minute susreta, te od 64:59 u posljednjim seduntama susreta došle do rezutlata dovoljnog za pobjedu.

BiH su do pobjede vodile Irma Rahmanović i Irena Vrančić. Prvo je minut i po prije kraja susreta Rahmanovićeva bila sigurna oba puta sa slobonih bacanja za 64:62, da bi odmah nakon toga Vrančićeva ukrala loptu i položila je na drugoj strani za izjednačenje. U slijedećem napadu naše košarkašice prave prekršaj, a O’Reilly pogađa samo jedno bacanje.

U poslijednjem napadu, 8 sekundi prije kraja, Kapor gađa sa poludistance, ali ne pogađa, a fantastična Irma Rahmanović pod faulom hvata loptu u napadu. Mirna ruka Rahmanovićeve i dva sigurna ubačaja sa linije slobodnih bacanja bila su dovoljna za slavlje naših košarkašica i treću pobjedu na Evropskom prvenstvu.

U posljednjem susretu u grupi H, Engelska je savladala Finsku i došla do svoje prve pobjede, pa je naša BiH ostala na 2. mjestu na tabeli (prva je Irska zbog nešto bolje koš razlike).

Ovim je naša ženska U-18 reprezentacija ušla u borbu za mjesta od 9. do 12. gdje će se sutra sastati sa prvim iz grupe G (po svemu sudeći biće to Portugal).