
Bivši trener beogradskog Partizana Vlada Jovanović nije više trener ukrajinskog Donetska. Bez posla je ostao i Aleksandar Todorov trener MZT Skoplja.
Iako je došao u tim ovog ljeta, da zamjeni Sašu Obradovića, Vlada Jovanović nije dugo izdržao na klupi Donetska. Prethodne dvije godine Jovanović je bio trener Partizana, a klubu iz Humske donio je dva trofeja nacionalnog šampionata i jednu regionalnu ligu. Kao razlog otkaza uprava kluba navela je manjak komunikacije i razumjevanja između stručnog osoblja i vodećih igrača u momčadi. Novi trener tima iz Donjecka privremeno je Aleksej Efimov.
Osim Jovanovića bez posla je ostao i Aleksandar Todorov koji se ovih dana spominje i kao jedan od glavnih kandidata za mjesto selektora Makedonije. Todorov je u klubu proveo 16 mjeseci, a na klupi će ga zamjeniti Boban Mitev. Todorov je podnio ostavku zbog loših rezultata kluba. Sa timom iz Skoplja Todorov je osvoji šampionsku titulu u prošloj sezoni.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.