Južnokoreanci u četvrtfinalu Azijskog kupa

Nakon produžetaka pobijedili Bahrein

Fudbaleri Južne Koreje plasirali su se u četvrtfinale Azijskog kupa nakon što su danas u susretu osmine finala tek poslije produžetaka bili bolji od Bahreina rezultatom 2:1.

Iako je Južna Koreja bila ogroman favorit na ovom susretu, za pobjedu se morala pošteno namučiti i tek ju je ostvarila nakon dodatnih 30 minuta utakmice.

Poveli su Južnokoreanci u 43. minuti kada je pogodio Hwang Hee-Chan, da bi 13 minuta prije kraja meča izjednačio Al Rohaimi i meč odveo u produžetke.

Tamo ipak Koreanci dolaze do još jednog gola i to preko Kim Jin-Sua u 107. minuti utakmice.

Prva zvijezda Južne Koreje i čitavog turnira Son Heung-Min igrao je čitav meč, ali se ponovo nije upisao u strijelce.

U drugom današnjem susretu osmine finala Azijskog kupa sastaju se Katar i Irak.