Bh. kadeti sjajno otvorili kvalifikacije i "potopili" Gibraltar

Sigurna igra Zmajića

H. Zilić

Fudbalska kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine počela je novi ciklus kvalifikacija za EP.

U prvom kolu grupe 7 prvog kruga kvalifikacija, Zmajići su opravdali ulogu favorita protiv Gibraltara i slavili sa 6:1.

Naša selekcija je od samog početka meča bila bolji rival. Imali smo posjed lopte, stvorili nekoliko prilika, a izdvajaju se pokušaju Čambera i Lamadžeme.

Slavlje naših reprezentativaca je moglo početi u 19. minuti kada je Zahirović pogodio za 1:0.

Nakon gola nastavila se ofanziva naše selekcije, a Prusina u 23. minuti pogađa za 2:0.

Do kraja prvog poluvremena još par prilika za izabranike Nermina Šabića, ali na odmor se odlazi sa rezultatom 2:0.

U nastavku utakmice Gibraltar je bolje zaigrao, naši momci su se malo opustili pa smo kažnjeni u 59. minuti kada je Bartolo pogodio za 2:1.

U 66. minuti novi gol naše selekcije, strijelac je bio Lamadžema na asistenciju Nurkovića za 3:1.

Do kraja meča je bilo još prilika za našu selekciju, a u 87. minuti postižemo i četvrti pogodak, strijelac je bio Pramenković, da bi minut kasnije Damjanić pogodio za 5:1. Konačnih 6:1 postavlja Luka Misimović golom u trećoj minuti sudijske nadoknade vremena.

U drugom kolu naši kadeti će u nedjelju igrati protiv Finske, a ta utkamica bi mogla biti odlučujuća kada je u pitanju plasman u elitnu rundu kvalifikacija

BiH - GIBRALTAR 6:1 (Zahirović 19', Prusina 23', Lamadžema 66', Pramenković 89', Damjanić 90', Misimović 90+3'/Bartolo 59')

BiH: Šutković, Sušić, Božičković, Zrnić M., Zrnić P., KOvač, Nurković, Prusina, Lamadžema, Zahirović, Čamber.

GIBRALTAR: Sene, Porter, Busto, Villa, Buckley, Pozo, De Torres, Emrani, Jessop, Richards, Bartolo.