Kadeti petardom u elitni krug kvalifikacija

Stradala Moldavija

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u elitni krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Sakiba Malkočevića deklasirali su sa Moldaviju sa 5:0 i tako kolo prije kraja obezbijedili prolaz u elitni dio kvalifikacija.

Do 18. minute nije bilo promjena na semaforu, a onda je Dadić donio vodstvo našim mladim igračima.

Samo sedam minuta kasnije je Perić s penala povisio na 2:0, što je bio konačan rezultat prvih 40 minuta.

U nastavku još dva tri gola u mreži Moldavije. Na 3:0 je povisio Veladžić u 46. minuti, da bi na 4:0 povisio Smajić golom u 65. minuti. Konačan  rezultat postavio je Veladžić drugim golom u 74. minuti.

BiH nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova, pošto je u prvom kolu savladana Estonija, a predstoji još meč s Ukrajinom, koja ima dva boda manje.