Kadetkinje deklasirane od Hrvatske

EP – „B“ Divizija za košarkašice

Ženska kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-16) deklasirana je večeras od Hrvatske rezultatom 45:71 u razigravanju za plasman od 9. do 16. mjesta na Evropskom prvenstvu B Divizije u Bugarskoj.

Izabranice selektora Vesne Bajkuše od samog početka susreta bile su u rezultatskom zaostatku, a samo su početkom druge četvrtine uspjele držati rezultatski priključak (20:20). Nakon toga kadetkinje Hrvatske ubacuju u brzinu više i serijom 13:2 na poluvrijeme odlaze sa 11 poena prednosti (22:33).

I u nastavku susreta naše košarkašice nisu pružile bolju igru, a prednost protivnica rasla je iz minuta u minut. Novom serijom od 13:3 Hrvatska je krad kraj treće četvrtine otišla na „plus 21“ (25:46). Posljednjih deset minuta igralo se gotovo bez odbrana, a i u takvoj igri bolje se snašla Hrvatska, koja je na kraju slavila ubjedljivu pobjedu sa 26 poena razlike.

Čak četiri košarkašice Hrvatske ubilježile su dvocifren broj poena – Dukić (13), Krstić 16, Blažević 11 i Premašunac 12, koja je upisala i 13 skokova. U našem timu bolje od ostalih bile su Kristina Šurlan (11 poena) i nataša Tomasović (10 poena i šest skokova).

Naše kadetkinje sutra od 18.15 sati igraće protiv Crne Gore, koja je večeras savladala Estoniju rezultatom 70:48.