Kakvo predstavljanje El Shaarawyja Kinezima: Dva loba za 20 minuta!

Kup Kine

Shanghai Shenhua je slavio u gostima kod Dalian Yifanga sa 3:2 u polufinalu kineskog Kupa.

Junak gostiju iz Snaghaija bio je nekadašnji napadač Rome Stephan El Shaarawy, koji je postigao dva gola, dok je jedan postigao Moreno.

El Shaarawy je u 22. minuti najprije lobovao golmana Daliana, a 20-ak minuta kasnije je isto to uradio.

Zanimljivo da se u strijelce na tom meču upisao i Marek Hamšik, koji je u Kinu stigao iz Napolija, no njegov gol za 1:0 u 14. minuti na kraju nije pomogao Dalianu.

Evropskim zvijezdama baš dobro ide, pošto je bivši veznjak Manchester Uniteda Marouane Fellaini glavom postigao gol u današnjoj pobjedi Shandong Lunenga nad Shanghai SIPG (2:0).

Tako će Shandong i Shanghai Shenhua igrati finale Kupa.