Kamerunci trijumfom otvorili novo izdanje Afričkog Kupa Nacija

Nakon preokreta bolji od Burkine Faso

Haris Zilić

Počelo je novo izdanje Afirčkog Kupa Nacija kojem je domaćim Kamerun prvi put nakon pet decenija.

Na otvaranju turnira u sklopu grupe A, svoj meč odigrali su domaćin Kamerun i Burkina Faso.

U vrlo uzbudljivom meču Kamerunci su slavili sa 2:1.

Međutim, nije dobro počelo za Kamerun jer je Burkina Faso povela sa 0:1 u 24. minuti golom Sangarea kojeg je sjajno uposlio Traore.

U 40. minuti izjednačenje domaćinima donosi Aboubakar, a isti igrač u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena pogađa za 2:1. Oba gola je postigao iz penala.

U nastavku još nekoliko prilika pred oba gola, Kameruncima je nakon VAR-a poništen pogodak Aboubakara u 60. minuti, ali ostalo je do kraja 2:1 za Kamerun.

Od 20 sati u istoj grupi sastaju se Etopija i Cape Verde.

svasta
Najrealnije je bilo 2:2 sudije naklonjene Camerunu, mislim da ce Maroko osvojiti!