
Rudar se vratio u elitni rang takmičenja
Kantar: Zaslužili smo Premijer ligu
Prijedorski Rudar brzo se vratio u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.
Rudar je samo jednu sezonu proveo u Prvoj ligi Republike Srpske, te se odmah vratio u društvo najboljih bh. klubova.
“Prvi put kad smo ulazili u Premijer ligu, ja sam bio sam u ekipi, a evo još jednom sam doživio da s Rudarom izborim viši rang. Prelijep je osjećaj i stvarno sam jako sretan. Imai smo dsta problema kroz sezonu, većinu utakmica smo igrali praktično u gostima. Zahvalio bih se Darku Nestoroviću, treneru koji je sve započeo, da bi Bujić na kraju završio posao”, kazao je iskusni Vedran Kantar za SportSport.ba, dodavši:
“Sljedeće sezone će biti teško opstati u ligi. To je jedini cilj. Moramo se baš dobro pojačati ako želimo da ostanemo u ligi. Iskreno, nemamo kvalitet za Premijer ligu, ali dat ćemo sve od sebe da se tamo i zadržimo”.
Je li Rudar zaslužio titulu? “Kada se sve pogleda, mislim da smo zasluženo u Premijer ligi. Drugoplasirani Leotar smo pobijedili u dva navrata ove sezone i to je dokaz da smo ipak mi ti koji su zasluženo na prvoj poziciji”.
Za kraj je Kantar kazao da nije siguran hoće li ostati u Prijedoru. Razgovarat će s upravom kluba, ali ne isključuje mogućnost da pronađe inostrani angažman.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.