Karioke se poigrale sa Austrijom, Dragović će pamtiti Neymara dok je živ
Karioke sjajne pred put na SP (Foto: EPA)

Pobjeda Brazila

Reprezentacija Brazila pobijedila je u prijateljskom meču u Beču selekciju Austrije rezultatom 3:0.

Fantastičnu igru pružile su Karioke i najavili su ovom utakmicom zaista pravi spektakl na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Prvo poluvrijeme nije bilo previše blistavo za Brazilce, ali su ipak postigli jedan gol. U 36. minuti je pogodio Gabriel Jesus za prednost od 0:1.

Nastavak ipak donosi potpunu dominaciju Karioka. Austrija je na kraju dobro i prošla sa samo tri gola u mreži, a briljirao je fantastični Neymar.

U 63. minuti najskuplji fudbaler svijeta je ponizio Aleksandra Dragovića, izbacio ga je driblingom i pogodio za 0:2.

Tačku na ovaj meč je stavio Coutinho golom za konačan rezultat od 0:3 u 69. minuti, mada je do kraja mreža Austrije mogla biti puna do vrha.