Karlsruhe sve bliže borbi za Bundesligu

2. Bundesliga, 31. kolo

Dva zanimljiva duela ponudio je današnji program 31. kola 2. Bundeslige.

U duelu između Karlsruhera i jednog od timova koji je do nedavno bio jedan od glavih kandidata za ulazak u Bundesligu, Union Berlina, viđeno je pet golova, a na kraju su više razloga za zadovoljstvo imali domaći fudbaleri koji su trijumfovali sa 3:2.

Sve interesantno viđeno je u drugih 45 minuta, nakon što se prvo poluvrijeme završilo sa "mršavih" 0:0. Već u 56. minuti domaći su preko Krebs stigli u vodstvo od 1:0, a samo šest minuta kasnije golom sa bijele tačke Kohler je stvari vratio na početak.

Igrala se 70. minuta kada je Schwertfeger donio novo vodstvo KSC-u, a u 76. minuti na dva gola razlike povećao ga je Hennings. Sve što su gosti uspjeli do kraja utakmice bio je gol Mattuschke kada 12 minuta prije kraja utakmice fudbaler gostiju sigurno realizovao drugi jedanaesterac dosuđen za njegov tim na ovome meču.

U drugoj utakmici München 1860 slavio je sa 2:1 pred domaćin navijačima protiv Arminije iz Bielefelda i tako sprao gorak okus nakon teškog poraza u prošlom kolu na gostovanju kod Dynamo Dresdena. Pobjedu domaćem timu donijeli su golovi Adlunga u 4. i Bulowa u 72. minuti utakmice, odk je strijelac jedinog gola za goste bio Sahar u 30. minuti susreta.

2. Bundesliga, 31. kolo:
München 1860 - Arminia Bielefeld 2:1 (Adlung 4, BUlow 72 / Sahar 30)
Karlsruher - Union Berlin 3:2 (krebs 56, Schwertfeger 70, Hennings 76 / Köhler 62, Mattuscka 78)