Karoglan i Bubalo za tri boda Širokog
Mislav Karoglan, danas strijelac prvog gola protiv Slavije

Zadnja utakmica 24. kola Premijer lige BiH u fudbalu

Nogometaši Širokog Brijega stigli su danas do izuzetno važnih bodova na gostovanju u Istočnom Sarajevu kod Slavije, te tako i nakon 24. kola Premijer lige ostali u korak sa Modriča Maximom za osvajanje titule prvaka BiH. Izrabranici trenera Marija Ćutuka slavili su golovima Mislava Karoglana i Stanka Bubala sa 2:0.

Širokobriježani su bolje otvorili utakmicu i već u trećoj minuti preko Karoglana zaprijeti Dujkoviću, koji dobro brani. U nastavku akcije Spalević i Kokot izgradili su kontranapad, no na centaršut Kokota zakasnio je Vuksanović. Samo dvije minute kasnije Slavija je imala još jednu stopostonu šansu, ali ovaj put na centaršut Arsenijevića gotovo nemoguće promašuje Kokot.

U 25. minuti Karolgan ne koristi poklon golmana Dujkovića, nego odlazi isuviše lijevo i šutira pored gola.

U drugom dijelu Široki se orijentisao na odbranu svog gola i brze kontranapade, a već u 53. minuti to su i kapitalizirali, kada je Karagolan sa petnaestak metara udarcem u bliži ugao matirao Dujkovića.
Priliku za izjednačenje Slavija je imala u 66. minuti, ali je Muminović oklijevao na pet metara od gostujućeg gola, pa je odbrana Širokog izblokirala njegov udarac. Pred kraj utakmice zaprijetio je i Spalević, ali je lopta otišla pored gola već savladanog Bandovića. U posljednjoj minuti gosti su potvrdili pobjedu, i to nakon još jednog kontranapada, kada Wagner upošljava Bubala, a ovaj majstorski pogađa za 2:0.

Slavija - Široki 0:2 0:1 Karoglan (53), 0:2 Bubalo (90)

ISTOČNO SARAJEVO - Stadion SRC «Slavija». Gledalaca: 700. Žuti kartoni: Bjelica, Regoje, Spalević (Slavija), Bandović (Široki).
SLAVIJA: Dujković, Bjelica /od 70. Ščepanović/, Regoje, Kokot, Simić /od 63. Jovanović/, Spalević, Arsenijević, Gavarić, Vuksanović, Muminović, Kosorić. Trener: Zoran Erbez
ŠIROKI BRIJEG: Bandović, Costa, Barišić, Božić, Jurić, Marciano, Wagner, Šilić /od 83. Zovko/, Ronielle, Karoglan /od 90. Topić/, Celson /od 65. Bubalo/ . Trener: Mario Ćutuk.

Sudija: Edin Golać (Banovići)
Koliko je ova utakmica privukla pažnje sportske javnosti najbolje govori podatak da su se na tribinama Slavijinog stadiona našli treneri nekoliko - premijerligaša Modriče (Slaviša Božičić), Čelika (Ivo Ištuk), Željezničara (Simo Krunić) i Zrinjskog (Dragan Jović), te vjerovatno budućih premijerligaša a trenutno lidera entitetskih liga - Borca (Milomir Odović) i Zvijezde (Ratko Ninković).

Zaprati NK Široki Brijeg, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: