Karpaty slavi bivšeg člana Želje: Mehremićev prvijenac u najbolje vrijeme

Pogodio za remi svog tima

S. Mlaćo

Jučer su u Ukrajini odigrani susreti 5. kola Premier lige. Čeiri pogotka vidjeli smo u duelu Desne i Karpatyja. Završilo je 2:2, iako su domaćih nakon prvih 45 imali vodstvo 2:0 i činilo da se će osvojiti tri boda.

Ipak, gosti se bude te preko Miroshnicnhenka dolaze do smanjenja vodstva u 58. minuti, a deset minuta prije kraja na scenu stupa nekadašnji bek Željezničara Adi Mehremić te na asistenciju Mendeza matira domaćeg golmana Pasta za slavlje gostiju.

Nakon ubačaja sa strane Mehremić je sjajno skočio i glavom pogodio pod samu prečku.

Mehremić je na Grbavici dugo bio osporavan, ali u Ukrajini igra kao preporođen.

U prvih pet kola na čak četiri susreta upisao je svih 90 minuta.