Odjekuju riječi legende: "Odmah im dajte titulu, ovo je potpuna sramota"

Nakon poništenog gola West Hamu

Odjekuju riječi legende: "Odmah im dajte titulu, ovo je potpuna sramota"

Edmir Škorić

Bivši kapiten Manchester Uniteda Roy Keane ponovo je izazvao buru u engleskoj javnosti nakon kontroverzne VAR odluke na utakmici West Hama i Arsenala, gdje je poništen pogodak domaćih zbog navodnog faula nad golmanom Davidom Rayom.

Arsenal je slavio kod West Hama sa 1:0, ali se dosta piše o poništenom golu za 1:1 u nadoknadi. Sviran je faul nad golmanom Arsenala nakon VAR intervencije i duge provjere.

Keane nije birao riječi, pa je odluku opisao kao “potpunu sramotu i apsolutni cirkus”, tvrdeći da se kriteriji u Premier ligi mijenjaju u zavisnosti od toga kome to odgovara.

Posebno je istakao da Arsenal tokom cijele sezone koristi agresivnu igru na golmanima kod prekida, uz guranje i blokiranje, što se, kako kaže, ranije nije kažnjavalo.

“Da vam kažem nešto - ta VAR odluka je potpuna i krajnja sramota, apsolutna šala! Cijele sezone Arsenal na prekidima opkoljava golmana, gura, gnječi, blokira – to im je glavna taktika od prvog dana.

Oglasi

Vidjeli smo to jasno protiv nas na Old Traffordu kada je Saliba ušao u Bayindira, spriječio ga da normalno interveniše i oni su postigli gol preko Calafiorija. Ništa nije dosuđeno. Niti jedna reakcija. A sada, u velikoj utakmici koja može odlučiti titulu protiv West Hama, kada im to ne odgovara… odjednom je to faul nad Rayom? Šalite se?

Šta mi uopšte gledamo u ovoj ligi? Sramotno je, neugodno. U ovom ritmu samo im odmah predajte titulu i trofej, jer je očigledno šta pokušavaju da rade. Potpuna, krajnja sramota", kazao je Keane, nekadašnji kapiten Manchester Uniteda.

Sličnog je razmišljanja i bivši golman Manchester Cityja Joe Hart.

Hart tvrdi da je odluka da se gol poništi zbog navodnog prekršaja nad golmanom “previše mekana” i da se takve situacije u modernom fudbalu sve češće tumače u korist velikih klubova.

“Iskreno, nije me briga šta ko kaže – taj gol je morao biti priznat. VAR je potpuno uništio ovakve momente. West Ham je izborio izjednačenje i onda se iz ničega našao razlog da se poništi zbog najmanjeg mogućeg kontakta koji ćete ikada vidjeti,” poručio je Hart.

Oglasi

On je dodao da bi se u sličnoj situaciji na drugoj strani terena, posebno da je Arsenal u pitanju, situacija vjerovatno ni ne bi detaljno provjeravala.

Hart je podsjetio i da Arsenal tokom cijele sezone koristi agresivne prekide i gužvu u šesnaestercu, ali da se to, kako kaže, sada ignoriše kada im ide u korist.

“Kao golman, znam kada sam stvarno ometen, a kada se traži izgovor. To nije bilo dovoljno za poništavanje gola. West Ham je oštećen, jednostavno,” zaključio je.

Potražite više informacija na temu Premier league:

Kako god, Arsenal je na pragu prve titule poslije 22 godine. Ima pet bodova više od Manchester Cityja dva kola prije kraja. Pobjede protiv Burnleyja i Crystal Palacea bit će dovoljne, a možda im i City pomogne nekim kiksom.

Građani imaju utakmicu manje, pošto u srijedu igraju zaostali duel s Leedsom.

Top Komentari

user1676402276
Ljubomorne duse mogu da ga pu.. I samo budale ne vide ocigledan faul nad Rajom
4 3
irman
Hahaha koji ljubomorni pakasi,jedno je ograđivati se oko golmana,al ovde jedan Rayu drži za ruku a drugi ga čupa za dres.ARSENAL ŠAMPION?
2 4

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi