Kikanović 12 poena u pobjedi nezaustavljive Albe

Alba sedam od sedam

Berlinska Alba slavila je uvjerljivo u gostima protiv Bonna sa 77:57 u meču sedmog kola njemačke Bundeslige.

Alba je lagano slavila sedmu pobjedu u sedmom kolu i uvjerljivo je prva, dok je Bonn doživio drugi poraz.

Nijednom na meču domaći nisu vodili. Gosti iz Berlina dobili su prvu dionicu sa 24:15. Iako je bilo plus 11 u drugoj dionici, na poluvremenu su gosti vodili samo tri razlike, bilo je 37:34.

Ipak, gosti su nastavili dobro u nastavku, pa su do kraja treće dionice imali 13 poena prednosti (58:45).

Na kraju je Bonn izgubio sa okruglo 20 razlike. Konačan rezultat bio je 77:57.

Elmedin Kikanović je ubacio 12 poena u pobjedi Albe, a imao je i dva skoka, te dvije asistencije. Najefikasniji igrač Albe bio je Cherry sa 18 poena. White je u timu Bonna ubacio 14 poena.