Kikanović i Enisey slavili ubjedljivu pobjedu

Kikanović ubacio 2 poena

Posljednji susret prvog kola VTB lige odigrali su večeras Minsk i Enisey, a na kraju su gosti iz Rusije slavili ubjedljiv trijumf rezultatom 79:65

Enisey je od prvog do posljednjeg minuta susreta vodio. Nakon prvih deset minuta imali su 10 poena razlike 28:18, da bi već na poluvremenu pitanje pobjednika bilo riješeno jer je Enisey imao 19 razlike 47:28.

Nastavak je donio nešto bolju igru Minska koji je iskoristio neigranje većine članova prve petorke Eniseya. Na kraju su uspjeli smanjiti prednost na minus 14 poena.

Elmedin Kikanović je za Enisey ubacio 2 poena, dok ih je do pobjede predvodio Jason Rich sa 27 poena.